"Güiza dünyanın en iyi golcülerinden biri"


Fenerbahçe'nin teknik direktörü Christoph Daum, Almanya kampının son gününde bir değerlendirme toplantısı yaptı.
Bu akşamki Hoffenheim maçının ardından geceyi Münih'te geçirip yarın sabah İstanbul'a dönecek olan Sarı-Lacivertli ekipte Alman hoca basına açıklamalarda bulunarak, herşeyin güzel gittiğini ve futbolcuların veriminden memnun olduğunu söyledi.
Son derece yararlı bir kamp yaptıklarını, maç yaptıkları yerlerin uzak olmasına rağmen iyi ekiplerle oynadıklarını belirten Daum, hedeflerine ulaşmak için çok çalışacaklarını söyledi.
Alman hoca, "Şampiyonluk yolu bir asansör gibi değil. Zorlu basamakları birer birer tırmanacağız" şeklinde konuştu.
Yeni transferler hakkında da bir değerlendirme yapan Daum, bu oyuncuların takıma kazandırılmasından dolayı yönetime teşekkür ederek, "İki oyuncu da Brezilya milli takımında oynamış oyuncular. İlerleyen dönemde daha da fazla oynayacak kapasitedeler. Takımda eksik olduğumuz bölgelerimize güç katacaklarına inanıyorum. Bizim üzerimize düşen ise bu oyuncuları bir an önce takıma entegre etmek" dedi.
Transferlerin devam edebileceğini de vurgulayan Daum, "Takımdaki yabancı oyuncusu sayısı 8 oldu, beğenmediğiniz ve göndermek istediğiniz futbolcu mu var" sorusuna ise "Hayır, şu an için öyle bir şey yok" demekle yetindi.
Yapılan transferlerin sol kanat ve defansif orta saha bölgelerine alınması, ayrıca stoper mevkiine bir takviye istenmesi üzerine yöneticilerin Lugano için çalışmalar yaptıkları duyumu konusunda ise Daum, "Transferi bitmemiş oyuncu için konuşmam. benim prensibimi biliyorsunuz" açıklamasını yaptı.
Son olarak Guiza'nın kampa katılması ile ilgili sözler sarfeden Alman teknik adam, İspanyol golcü ile konuştuğunu ve her futbolcusuna söylediği gibi hedeflerini, çalışma sistemlerini aktardığını belirtti. Guiza'nın iyi bir golcü olduğunu ve takıma faydası olacağına inandığının dile getiren Daum, "Atacağı gollerle takıma faydalı olacağına inanıyorum. Guiza, Avrupa'nın hatta Dünya'nın en iyi golcülerinden biri" diyerek sözlerinin tamamladı.