C EKÜL, 26 Aralik 1990 tarihinde, cevresel ve kulturel degerleri korumak, gelistirmek ve niteligine uygun olarak tanitmak amaciyla, Turkiye' de bilim-kültür-sanat alanlarinda onemli calismalar gerceklestirmis 25 kisi tarafindan kurulmustur. Bugüne kadar yapılan çalışmalar, ağırlıklı olarak çevre ve kültür başlıkları altında toplanabilir.

Bu alanlardaki korumaya yonelik olarak yürütülen projeler, etkilerinin uzun vadede kalıcı olabilmesi ve gelecek kuşaklar tarafından da sürdürülebilmesi için eğitim ve tanıtım faaliyetleriyle desteklenmektedir.

Gelecek kuşaklara Çölleşen bir ülke birakmamak için, gelin her yıl yedi ağaç dikelim.
Neden yedi agaç?
Çünkü, her birimizin kağit, kalem, mobilya ve yakacak gibi gereksinimleri icin her yıl yedi ağac kesiliyor Gelin elbirliğiyle, tukettigimiz ağaclari yerine koyalim. İster kendi adımıza ağac diktirelim, ister sevdiklerimize yedi ağac hediye edelim. Yitirdigimiz yakınlarımızın anısını da gelin, "yedi agac"larla yaşatalım. Bunun için CEKÜL / Cevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı' nin Birleşmiş Milletler Küresel Çevre Fonu (UNDP) tarafından desteklenen "7 Agac Ormanları" projesine katılmanız yeterli olacaktir.

CEKÜL Vakfı Ile Baglanti Kurmak İçin
CEKÜL: İstiklal Caddesi 87/6 Lale Han Kat 5 Beyoğlu / İstanbul
Telefon ve Fax : (0212) 251 54 44 - 251 54 45
CEKÜL' un Çalismalarina Katılmak İçin:
CEKUL' de uyelik sistemi uygulanmamaktadir. Bu nedenle uye olmak mumkun degildir. Ama vakfin calismalarina ilgi duyanlar, gonullu olarak bu calismalara katilabilmektedirler.